Edugracja, czyli analogowe granie :)

edulogo1Bardzo lubimy gry planszowe i często przygotowujemy dla Was plansze mini gierek logopedycznych, takich jak np. tutaj 🙂 Wiemy, że wiele dzieci dzięki takiej formie ćwiczeń, chętnie i szybko utrwala materiał, dlatego z przyjemnością objęliśmy patronat medialny nad nowo powstałym serwisem edugracja.pl.

O serwisie słów kilka przygotowali autorzy, przeczytajcie i zajrzyjcie, znajdziecie wiele pomysłów i materiałów do pobrania.

„Serwis edugracja.pl kierowany jest do nauczycieli i wychowawców, chętnych do zapoznania się z tematem użycia gier analogowych w szeroko pojętej edukacji. Publikujemy teksty praktyków, osób które na co dzień grają i czują się pewnie w temacie, nie tylko pracowników oświaty, ale też i rodziców. Budujemy bazę materiałów i poradników dotyczących pracy na zajęciach pozalekcyjnych i świetlicowych, świadomego wyboru tytułów do szkolnej czy domowej biblioteczki gier, zdobywania bezpłatnych egzemplarzy udostępnionych przez fundacje dla szkół czy darmowych gier do samodzielnego wydrukowania i przygotowania. Piszemy o grach w terapii, namawiając do użycia ich jako narzędzia w pracy z dziećmi z orzeczeniami lub uczniami zidentyfikowanymi jako wybitnie uzdolnieni. Pomagamy w odnalezieniu informacji i materiałów w zwartej bazie, zawierającej pogrupowane tematycznie artykuły, w celu przyspieszenia i ułatwienia procesu wyszukiwania potrzebnych użytkownikom danych. Zachęcamy do dzielenia się swoim doświadczeniem i ukończonymi projektami, tworząc wspierającą się społeczność.

Gry planszowe i fabularne to tylko początek, chcemy pisać też o grach podwórkowych, podchodach, bazach i skryjdach. O zasadach które rządziły na podwórkach w przeszłości, kodeksach honorowych i dziecięcych regułach postępowania. Dodatkowo celujemy w gry zeszytowe, dawniej popularne wśród uczniów którzy nie mieli telefonów komórkowych i przenośnych konsol.

Serwis prężnie działa też na stronach społecznościowych gdzie w szybki i konkretny sposób informujemy o ciekawych artykułach, konkursach, szkoleniach czy innych akcjach  w których użyte są gry bez prądu.”

screen1

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.