Ćwiczenie na za…mówienie – część 24 – Jolanta Okuniewska

20150207_172124Dzisiejsze „Ćwiczenie na za…mówienie” nie jest stricte logopedyczne, ale doskonale nadaję się np. do wspierania mowy . Zostało ono przygotowane na potrzeby lekcji pokazowej dla ORE przez Superbelferkę 🙂 Jolantę Okuniewską. Jola jest wyjątkową nauczycielką, wyjątkowej klasy. Klasy, w której obok długopisów i ołówków wyposażeniem piórnika są również tablety i nie chodzi tutaj o zastępowanie książek, czy zeszytów, ale o maksymalne wykorzystanie uwagi dzieci.

Aby pobrać materiały w jakości do druku, kliknijcie na obrazki znajdujące się na końcu wpisu, a po przejściu do nowego okna w ikonkę pobierania lub drukowania.
*Przy problemach z otwieraniem pliku, proszę sprawdzić aktualizację wtyczki Adobe Reader .

A teraz zapraszamy do zabaw opisanych przez autorkę projektu :)

Redakcja serwisu MiMowa.pl

Zamówione ćwiczenie dotyczyło zabawy w teatr.

Piktogramy z postaciami z bajek posłużyły do wymyślania historii, wzbogacania słownictwa, układania zdań.

DSCN9420

Schemat teatralnej widowni to znakomity przykład na zabawę matematyczną.

Dzieci odszukiwały miejsca i rzędy- zapisane na wylosowanym bilecie. Potem z paska odczytywały zdanie. Emotikona na końcu zdania wskazywała sposób odczytania- albo ze smutkiem, albo z przestrachem, ziewając. Było sporo zabawy, bo okazało się, że zdanie z wydźwiękiem radosnym trudno przeczytać ze smutkiem. Ale aktor i to musi potrafić.

Zarówno piktogramy, jak i schemat widowni można wykorzystywać do wielu zabaw językowych, pisania opowiadań, memory.

Jolanta Okuniewska

Karta z widownią

teatr

Karty obrazkowe

obrazki8 obrazki7 obrazki6 obrazki5 obrazki4 obrazki3 obrazki2 obrazki1A tutaj można zobaczyć lekcję, w której między innymi wykorzystane są powyższe materiały. Lekcja nagrana była przez ORE

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Ćwiczenie na za...mówienie, pomoce logopedyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.