Wielkanocna paczka.

wielkanoc_karta

Wielkanoc już tuż, tuż 😉 pora więc przedstawić kilka pomysłów na zabawy z jajkiem i króliczkiem w roli głównej 🙂

Zanim zaprosimy jednak do drukowania nowych materiałów przypominamy o wcześniejszych naszych wpisach doskonale wpasowujących się w świąteczną tematykę.

Baranek do ćwiczenia motoryki małej, ale również nauki samogłosek oraz rozpoznawania emocji. baran_pomponNiezłe jaja 😉 przygotowane wraz z Panią Anną M.Buszkiewicz z Kliniki Języka dzięki którym również poćwiczymy samogłoski, emocje, a dodatkowo nazwy kolorów.

jajka-na-patelniNakarm króliczka – zabawa ćwicząca między innymi motorykę małą i będąca bazą do całej masy ćwiczeń artykulacyjnych 🙂 przygotowana z Anią Wójcik z Raaany Julek!

DSC_0069W święta nie może zabraknąć poczęstunku, przypominamy więc o sałatce przygotowanej wraz z Panią Martą Baj-Lieder z Centrum Terapii Logop.

przepisy_3skladnikiAnalizę i syntezę wzrokową na logotomach, możemy przeprowadzić wraz z Mi przebraną za króliczka, a wszystko to za sprawą inspiracji zabawą Kasi Czyżyckiej z Głoski 🙂

zgadka_obrazekMamy też przepis na własnoręczną wielkanocną pisankę, doskonale ćwiczącą motorykę małą.
wielkanocne_jajo_3

Przygotowaliśmy również całkiem nowe karty pracy, a wśród nich jedną według pomysłu Pani Wioletty Patelczyk- Mielewczyk.

Zapraszamy do zabawy 🙂

Aby pobrać materiały w jakości do druku, kliknijcie na obrazki znajdujące się na końcu wpisu.

Jajka trzy w jednym 🙂 – autor: Wioletta Patelczyk- Mielewczyk
Ćwiczenie różnicowania [sz-s] w śródgłosie. Jajka należy wydrukować, laminujemy oraz rozcinamy na trzy części. Możemy poprosić dziecko, żeby odszukało pozostałe dwie części kładąc przed nim tę z samego dołu (dwa napisy). Możemy również wypowiedzieć tylko wyrazy prosząc dziecko, żeby odszukało wszystkie trzy części.

jajka_czesci

Pisanki – dokończ wzór

pisanki

Pisanka – udekoruj.

pisanka

Wielkanocne cienie:

cienie_wielkanoc

Wielkanocne szeregi:

szeregi_wielkanoc

Pisanki – połówki

pisanki_pol

Pisanki – kolory

pisanki_sznurek

Gra planszowa, do dowolnych ćwiczeń. W puste pola można wpisać ćwiczone głoski, logotomy, sylaby lub wkleić ilustracje.

gra_wielkanoc

Zapraszamy również do naszych gier i ćwiczeń online.

pisanki

wiosenna_kwiaciarnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, pomoce logopedyczne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Wielkanocna paczka.

 1. jurekmark pisze:

  Jak zwykle nie zapominacie o swoich podopiecznych przed kolejnymi Świętami Wielkanocnymi. Wspaniałe pomysły i przypomnienia w wielkanocnej paczce.
  Miłych i Wesołych Świąt Wielkanocnych dla całego zespołu. Jurekmark

 2. MiMowa pisze:

  Gra w bingo jest w jednej z naszych książeczek – „Szumi Mi. Brulion logopedyczny do ćwiczeń Ż/RZ praktyczny”, a oprócz niej cała masa przeróżnych gier, ćwiczeń, szablonów, suwaków i godziny zabaw 😉 Polecamy! Można ją dostać np. tutaj: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1532&tytul=Szumi-Mi.-Brulion-logopedyczny-do-%C4%87wicze%C5%84-%C5%BB/RZ-praktyczny

 3. Ola pisze:

  Wasze pomoce są świetne!! Korzystam z nich na każdych zajęciach:)
  a czy byłaby możliwość stworzenia gry w bingo?:)

 4. Ania pisze:

  Fantastyczny pomysł!

 5. Agucha pisze:

  WASZA PRACA TO WIELKA POMOC DLA MOICH DZIECI- DZIĘKUJE 🙂