Ćwiczenie na za…mówienie – część 12 – Piotr Tolsdorf

IS_IMG_1924Ostatnio w naszym cyklu gościliśmy pierwszą parę, a dziś „Ćwiczenie na za…mówienie” całkiem męskie ;). Przedstawiamy Państwu „Przygody Kasi” przygotowane wraz z Panem Piotrem Tolsdorfem z Centrum Edukacyjnego BEST.

Nie tylko autor dzisiejszego ćwiczenia jest wyjątkowy, wyjątkowe są też materiały, bo oprócz kart obrazkowych, na których oparte jest ćwiczenie, Pan Piotr przygotował autorskie etiudy muzyczne, dzięki którym w swojej praktyce możecie Państwo wykorzystać elementy logorytmiki.

O tym jak bawić się z Kasią możecie przeczytać tutaj.

Aby pobrać materiały w jakości do druku, kliknijcie na poniższe obrazki, a po przejściu do nowego okna w ikonkę pobierania lub drukowania.

Karty obrazkowe (2 strony)

kasia02

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Ćwiczenie na za...mówienie, kappacyzm, pomoce logopedyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ćwiczenie na za…mówienie – część 12 – Piotr Tolsdorf

  1. BWaw pisze:

    Po pierwsze: FANTASTYCZNA ROBOTA! Po drugie: mam pomysł na pewną modyfikację… 😉 W czwartej części, tuż po wykonaniu ćwiczenia z ‚małą kałużą i małymi bucikami’ możemy dodać wyższy poziom. Wykorzystujemy pięć kałuż = pięć laminowanych, niebieskich kartek w formacie A4. Na każdej zapisujemy sylabę odpowiadającą wybranemu rytmowi np. jw 1. KA, 2. KA, 3. KA, 4. KI, 5.KI, rozkładamy kartki na podłodze i małe skoki palcami zamieniamy na ‚duże skoki’ np. obunóż naszego Pacjenta 😉 Tyle frajdy i tyle korzyści za razem 😉