Ćwiczenie na za…mówienie – część 6 – Marta Baj-Lieder

Głodni nowości?
W szóstej już realizacji naszego projektu „Ćwiczenie na za…mówienie” Przedstawiamy przepis na dobrą zabawę przygotowany przez Martę Baj-Lieder z Centrum Terapii Logop.

 

„Sałatka” to kilka zabaw w jednym (czyli to co lubimy najbardziej 😉 ) stymulujących wiele zmysłów. Dzięki zabawie ćwiczymy pamięć, wzbogacamy słownictwo, doskonalimy percepcję wzrokową, poznajemy kolory, a w niektórych jej wariantach również smaki i zapachy.

Wszystkie warianty ćwiczeń, a jest ich pięć znajdziecie tutaj.

My dodamy jeszcze, plus do piątki, czyli propozycję na nieśmiertelne memo w wersji owocowej 🙂
Do memo potrzebne będą nam podwójnie wydrukowane arkusze kart z obrazkami, przecięte na mniejsze kartoniki zgodnie z przerywaną linią. Karty kładziemy obrazami do dołu, dziecko wyciąga karty parami, jeśli obrazki są takie same odkłada je na bok i zdobywa punkt, jeśli nie, to odkłada je na miejsce. Możemy na końcu zabawy poprosić dziecko o wymyślenie przepisu z użyciem zdobytych obrazków.

Aby pobrać materiały w jakości do druku, kliknijcie na poniższe obrazki, a po przejściu do nowego okna w ikonkę pobierania lub drukowania (niektóre z szablonów zawierają kilka stron).

Karta – miska:

miska

Karta – przepisy (4 strony):przepisy_4skladniki

 

Karta – obrazki:

obrazki

Karta – przyprawy przyprawySmacznego! 😉

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Ćwiczenie na za...mówienie, pomoce logopedyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ćwiczenie na za…mówienie – część 6 – Marta Baj-Lieder

 1. ina pisze:

  To ulubiona gra logopedyczna mojego synka.
  Dziękuję 🙂

 2. MiMowa pisze:

  Zaczynając od górnego, lewego rogu: pieprz, czosnek, sól, cukier, natka pietruszki, bazylia, cytryna, koperek, oliwa z oliwek. 🙂

 3. kalimba pisze:

  A czy możemy poprosić o nazwanie wszystkich przypraw? Dziękuję 🙂

 4. paula pisze:

  świetny pomysł z tą sałątką