Piłka nożna przez słomkę :)

pilka_fotoTrwają właśnie mistrzostwa świata w piłce nożnej, więc zdrowo, sezonowo, wpisując się w temat 😉 proponujemy rozegrać mecz.
Wprawdzie nasza propozycja nie dotyczy nogi ani ręki, ale (jak przystało na ćwiczenia logopedyczne) buzi, a dokładniej oddechu.
Ćwiczenia oddechowe wydłużają fazę wydechową, regulują i usprawniają pracę przepony, zwiększają pojemność płuc, a wszystko po to, aby mówić ładniej i sprawniej. 🙂
Zapraszamy więc na mecz piłki dmuchanej 😉


W zabawie mogą uczestniczyć 2 osoby (może to być np. rodzic/logopeda + dziecko lub dwoje dzieci). Do gry potrzebna będzie plansza (wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, pobrać go i wydrukować), piłka (nasza była z listka papieru toaletowego, pomalowanego czarnym pisakiem w kropki) oraz dwie słomki.

Proponujemy dwie wersje gry.
Pierwsza, bardziej statyczna polega na naprzemiennym delikatnym dmuchaniu na piłkę (przez słomkę), tak by piłka trafiła w bramkę przeciwnika, jednocześnie nie wychodząc poza pole boiska. W tym ćwiczeniu liczy się panowanie nad wydechem i umiejętność regulowania jego natężenia oraz długości.
W drugiej wersji gry proponujemy zaszaleć. Do tej wersji przyda się ograniczenie boiska na jego krawędziach w postaci książek (poukładanych na obrzeżach boiska) lub zamknięcie go w pudełku (oczywiście odkrytym od góry). Tym razem nie dbamy o maniery i każdy z uczestników zabawy dmucha tak często i tak silnie jak potrafi, mając oczywiście na celu „wdmuchanie” piłki do bramki przeciwnika. 🙂
Gwarantujemy niezapomniane przeżycia sportowe, a przy okazji to świetne ćwiczenie przed dopingiem ulubionej drużyny na mundialu. 😉

Aby pobrać materiały w jakości do druku, kliknijcie na poniższe obrazki, a po przejściu do nowego okna w ikonkę pobierania lub drukowania.

Boisko do wydrukowania na jednym arkuszu a4:

Boisko do wydrukowania na dwóch arkuszach a4 – 2 strony w pliku pdf (specjalnie na Państwa zamówienie):

boisko2

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, gimnastyka buzi i języka, pomoce logopedyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Piłka nożna przez słomkę :)

  1. MiMowa pisze:

    Oczywiście, że jest 🙂 Podwójna plansza już dodana do wpisu. Życzymy miłej i owocnej zabawy!

  2. Sylwia pisze:

    Czy jest szansa żeby boisko było do wydruku na dwóch kartkach A4? Dzieciaki lubią przestrzeń do zabawy;D Dziękuję za świetne pomoce