Memo, domino, karty obrazkowe – „CZ”

memo_czDzisiaj mamy dla Was materiał obrazkowy dedykowany ćwiczeniom z głoską „CZ”, a jednoczenie pomysł na dwojakie wykorzystanie szablonu do memo. Tutaj znajdziecie szablony do ćwiczeń zbitki spółgłoskowej „TR” w nagłosie, a tutaj do głoski „SZ”.

MEMO
Drukujemy w 2 egzemplarzach  poniższy obrazek i wycinamy elementy wzdłuż przerywanej linii. Podklejamy wydruk kolorową tekturką i przecinamy wzdłuż przerywanych linii.
ZASADY:
Gotowe karty kładziemy obok siebie w rzędach obrazkami do dołu. Gracze kolejno podnoszą po dwa kartoniki i odczytują nazwę obrazków. Jeśli na obydwu jest ten sam obrazek, gracz zbywa punkt i zabiera swoją parę. Jeśli na obrazkach są różniące się ilustracje, gracz odkłada karty na miejsce. Wygrywa ten, kto nazbiera najwięcej par.

DOMINO
Drukujemy w 2 egzemplarzach  poniższy obrazek, ale tym razem na pierwszej z kart wycinamy obrazki parami według wzoru nr 1, a na drugiej według wzoru nr 2.

nr.1

nr 1

nr2

nr 2

 

 

 

 

 

 

 

 

ZASADY:
Potasuj karty domina i rozdziel pomiędzy dwóch graczy. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się kart. Pierwszy z graczy wykłada dowolną kartę. Następnie gracze na przemian dokładają karty tak, by każda kolejna karta stykała się obrazkiem z kartą znajdującą się już na stole. Jeśli któryś z graczy nie ma odpowiedniej karty, kolejka przechodzi na następnego.

 

memo_cz

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, pomoce logopedyczne, seplenienie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.