Różnicowanie par głosek „SZ” – „S” w grze „Lokatorzy”

W odpowiedzi na Państwa prośbę  przygotowaliśmy grę „Lokatorzy”, w której różnicujemy pary głosek „SZ” – „S” , odpowiednio w nagłosie, śródgłosie i wygłosie.

Na początek drukujemy poniższe ilustracje (pierwszą z nich obustronnie lub na 2 kartkach, które później skleimy ze sobą). Wydruk z kartami tniemy na kwadraciki zgodnie z wyznaczonymi okienkami.

Teraz po jednej stronie układamy planszę z domkami, a po drugiej karty ułożone tak by widać było całe zwierzątka (okienkami w dół).

Gra polega na umieszczeniu zwierzątek w oknach ich mieszkań. Nazwy lokatorów zawierają głoskę, którą oznaczono domki – „S” lub „SZ”.
Na parterze mieszkają zwierzęta, których nazwy rozpoczynają się na wybraną głoskę, na pierwszym piętrze te, których nazwy mają „S” lub „SZ” w środku, a na drugim piętrze te, których nazwa kończy się wybraną głoską.

Dziecko najpierw nazywa głośno i wyraźnie wybrane zwierzę, a następnie kładzie kartę w odpowiednim miejscu na planszy z domkami. Jeśli wybrało dobre miejsce, to zdobywa punkt, obraca kartę i pozostawia ją na planszy. Jeśli się pomyliło to traci kolejkę, a karta wraca do puli.

W grze może brać udział od 1 do 4 osób.

W multimedialną wersję gry możecie zagrać tutaj http://www.mimowa.pl/seplenienie/gry/lokatorzy

Życzymy miłej zabawy!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, pomoce logopedyczne, seplenienie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Różnicowanie par głosek „SZ” – „S” w grze „Lokatorzy”

 1. Ania pisze:

  Jaszczurka 🙂

 2. aga pisze:

  dziewczyny, a ten zielony stworek w sz to kto?

 3. MiMowa pisze:

  Dziękuję 🙂 i polecam również inne z naszych materiałów.

 4. PAnna Krystyna pisze:

  Ale fajne 🙂 I graficznie takie ładne!