Kwadratowa gimnastyka buzi i języka

W każdej terapii logopedycznej potrzebne są ćwiczenia motoryczne narządów artykulacyjnych czyli gimnastyka buzi i języka. Mali przyjaciele Mi lubią najbardziej ten dział ćwiczeń :), a ponieważ dużymi krokami zbliżają się wakacje, czas pomyśleć o zabawach, które można ze sobą zabrać w świat.

Oczywiście w serwisie MiMowa znajdziecie całą masę ćwiczeń do wydrukowania, ale zabawy nigdy dosyć, wiec na dzisiaj mamy dla Was „Kostkę Mi”.

Na początek drukujemy na grubszej kartce poniższy obrazek, wycinamy wzdłuż krawędzi, po czym zaginamy w miejscach gdzie linie są przerywane. Sklejamy kostkę i zaczynamy naszą zabawę.

Zasady gry :
Gracze na przemian rzucają kostką. Każdy, po swoim rzucie, naśladuje minkę Mi narysowaną na obrazku, który wylosował. Za każdą nową minkę gracz zdobywa punkt. Wygrywa ten, kto w 6 turach wyrzuci więcej niepowtarzających się minek.
Jeśli podoba Wam się gra, sprawdźcie również inne nasze zabawy ćwiczące buzię i język: http://www.mimowa.pl/gimnastyka-buzi-i-jezyka

Miłej zabawy!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, gimnastyka buzi i języka, pomoce logopedyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.