Gimnastyka buzi i języka z żabką

Jakiś czas temu pisaliśmy już o czyli wykorzystaniu origami do ćwiczeń logopedycznych. Dzisiaj mamy kolejny pomysł na zabawę z użyciem papierowego składaka 🙂

Tym razem proponujemy gimnastykę buzi i języka w towarzystwie specjalistki od szerokiego uśmiechu. Poniżej znajdziecie 2 szablony żabki. Pierwszy w pełni kolorowy, drugi do samodzielnego pokolorowania.

Szablon składamy tak jak „piekło-niebo”, czyli jedną z podstawowych form origami. By je wykonać, najlepiej rozpocząć od wyznaczenia środka kwadratowej kartki przez założenie każdego boku na przeciwległy. Prostujemy całość i zaginamy wszystkie rogi do wewnątrz tak, żeby czubki schodziły się idealnie w środku kwadratu. Odwracamy uzyskany w ten sposób, nieco już mniejszy kwadrat na drugą stronę i powtarzamy zaginanie nowych rogów do środka. Jeszcze tylko trzeba ponownie złożyć każdy bok na przeciwległy i rozprostować. Sklejamy główkę żabki pomiędzy oczami i przy szyi. A teraz wewnątrz buzi naszej żabki wklejamy język i żabka gotowa.

Dzięki szerokiej buzi i długiemu ruchomemu językowi dziecku łatwiej będzie dostrzec położenie języka w czasie ćwiczeń, a zaprzyjaźnione z Mi dzieci pokochały naszą żabkę od pierwszego wejrzenia 😉

Więcej ćwiczeń z żabką znajdziecie w grze 

Zapraszamy do zabaw

 

men det säger inte på  bröllop  och detta mode isolerade, om du gillar trumpet ärmar, kan de välja mer har en känsla av professionalism skjorta utformar, kanske brukar tänka ingenting av snygga  bröllop online shop.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Origami żabka

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, gimnastyka buzi i języka, pomoce logopedyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.